Trapster – Polis ekipleri ve trafik kameralarının yerleri

Bu programın kullanımı ile ilgili olarak oluşabilecek zarar-ziyan, kanuni sorumluluk vb. herşey programı indiren, kuran, kullanan kişiye aittir. Bu konu ile ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum!

Program beta (deneme) sürümündedir. Programı indirdiğinizde cihazınızda oluşabilecek herhangi bir sorunda sorumluluk size aittir!

Amerikalı firma Trapster sağolsun, RADAR ve polis kontrol noktalarını BlackBerry’nizde adresleyebileceğiniz ve bunu tüm dünya ile paylaşabileceğiniz bir yazılım geliştirmiş. Yazılım polis, hız kapanı, polis ekiplerinin saklandığı bulunduğu yerler ve kırmızı ışık kameralarının olduğu yerleri rapor etmenizi sağlıyor.

Yazılım BlackBerry 8800/8100 (Pearl) ve 8830 (Curve) ile çalışıyor. Eğer telefonunuz bunlardan birisi ise

http://trapster.com/tmbbnmd.jad

adresinden yazılımı indirerek telefonunuza kurabilirsiniz. Bundan sonra e-mail adresiniz, belirlediğiniz bir kullanıcı adı ve şifre ile trapster’in web sayfasından kayıt olmalısınız. Web sayfasındaki kayıt işleminin ardından size bir onay e-mail’i gelecek ve e-mail’de gelen bağlantıyı tıkladığınızda ise kaydınız onaylanmış olacak. BlackBerry’nizde de aynı şekilde e-mail adresiniz ve şifrenizi programa girmeniz gerekiyor.

Trapster’ı kurduktan sonra Ana Menü’de aşağıdaki program simgesi belirecek:

Trapster Ana Menü simgesi

Bu menüye giriş yaptıktan sonra sizden kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi isteyecek. Bu bilgileri girdikten sonra boş bir ekran karşınıza çıkacak:

Trapster kayıt sonrası ekran

  tuşuna basarak program ile ilgili seçenekleri karşımıza çıkartıyoruz:

Trapster menü

“Report Police” ile polislerin/polis ekiplerinin, “Report Red Light Camera” ile kırmızı ışık kamerasının, “Report Speed Camera” ile hız kamerasının, “Report Police Hiding Place” ile de polisin bulunduğu yeri bildirebiliyoruz. Bildirdiğimiz noktalar önce yazılımda coğrafi kodlama ile çözüldükten sonra Trapster sitesindeki haritaya işleniyor ve bu işlem de yaklaşık olarak 30-60 saniye arasında sürüyor. Programı açık tuttuğunuz sürece yukarıda belirtilen noktalara yaklaştığınızda sesli uyarı alıyorsunuz.

Kişisel notum: Trapster’ı kullanmak için mutlaka bir BlackBerry sahibi olmanız gerekmiyor. Program S60 3. kuşak, Windows Mobile 5 veya 6 işletim sistemine sahip ve GPS özelliği olan her telefonda çalışıyor (örneğin Nokia telefonlar). Bu noktada programın kullanımı için sadece bir e-mail adresine sahip olmak yeterli. Polis teşkilatı bu yazılımı kullanarak kontrol koymak istediği noktaları belirleyerek program kullanıcılarına “yanlış negatif” bilgi vererek de trafiği düzenleyebilir -örneğin hız kamerası olmayan bir noktaya Trapster’ın web sayfasından bir hız kamerası ekleyerek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s