SCCM 2012 Sorun Giderme – “There was an error adding Software Update Content to the specified package for ……. Edition (KB…..). Check Deployment Package permissions, or the network path to the Package folder.” Hatası

Yazılım güncellemelerini indirdikten sonra güncellemeleri dağıtmak için sihirbazı çalıştırdınız ve sihirbazın en son adımında

There was an error adding Software Update Content to the specified package for Güncelleme Tipi for Windows Sürümü (Microsoft KB Makale Kimligi). Check Deployment Package permissions, or the network path to the Package folder.

hatası aldınız:

Yazılım Güncelleme İçeriğinin (Software Update Content) pakete eklenememesi ile ilgili alınan hata.

Hata mesajı bize Yazılım Güncelleme İçeriğinin (Software Update Content) pakete eklenemediğini, bunun sebeplerinin de güncelleme paketi ile ilgili yetki (package permissions) ve paketin ağ üzerinde bulunduğu konum (network path) hataları olduğunu söylüyor. Ancak gerçekte alınan hatanın bu iki durum ile hiçbir ilgisi yok. Sorun SCCM 2012 ortamınızda bulunmayan sistemler için de yazılım güncellemeleri seçmenizden ve bunları kurmaya çalışmanızdan kaynaklanır: örneğin ortamınızda Windows Server 2008 R2 Beta işletim sistemi yokken bu işletim sistemi ile ilgili güncellemeleri seçmiş ya da Itanium işlemcili sunucularınız yokken güncellemelerde Itanium işlemcili sunucular için çıkan güncellemeleri de seçmişsinizdir.

Sorunun çözümü için seçtiğiniz yazılım güncellemelerini detaylı bir şekilde gözden geçirerek ortamınızda olmayan güncellemeleri çıkartmanız gerekir. Sonrasında yazılım dağıtım sihirbazını tekrardan çalıştırdığınızda bu hataları almadığınızı göreceksiniz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s