HP OfficeJet Pro 6830 Muadil Kartuş Deneyimi

Her yazıcı kullanıcısı gibi benim de kartuş fiyatlarından artık çok canım yandı. Yazıcımın garantisi biter bitmez de muadil kartuş arayışına başladım ve ilk denememi de Ekoset Bilişim‘den (Sarfhane) 934XL-935XL sipariş vererek yaptım.

Siparişte, beklendiği üzere kargo firması (Aras Kargo) ile sorun yaşadım. Hiçbir sebep göstermeksizin kartuşları 3 gün boyunca Suadiye ofiste tuttular ve hiçbir şekilde dağıtıma çıkartmadılar. 4. gün müşteri ilişkilerini aradığımda “evde bulamadık, o yüzden geri gönderdik” cevabını aldım. Söyledikleri gerçek değildi, çünkü elimde dağıtıma çıkmadığına dair ekran görüntüsü vardı, buyurun aşağıda. Çağrı merkezinde çalışan arkadaş da sanki hiçbir suçları yokmuş gibi benim sinirlenmeme oldukça “içerledi.”

Sonrasında Aras Kargo ürünleri satıcıya geri gönderdi. Ben de alışveriş yaptığım n11 üzerinden ödemeyi erteledim. Elimde ödemesi yapılmak üzere olan ancak sahip olmadığım bir ürün ile kalakaldım. Bunun üzerine satıcıyı telefonla aradım, mağduriyetimi anlattım. Kendileri bana ilk andan itibaren inanılmaz yardımcı oldular. Ürün kendilerine ulaştıktan sonra kendilerini aradım, birlikte çözüm yolu bulduk. Beni arayacaklarını söyledikleri gün ve saatte aradılar, bilgilendirme yaptılar ve bütün çözüm yollarını benim lehime kullandılar; Aras Kargo’nun gidiş-dönüş kargo gönderim zararını da sineye çektiler. Günümüzde bu şekilde müşterisine sahip çıkan, sorunu üstlenen ve yardımcı olmak için bu kadar çaba sarf eden firmayı bulmak çok zor. Gönderdikleri hediyeler de çok güzel bir sürpriz oldu. Kendilerine buradan bir kez daha teşekkürlerimi gönderiyorum.

Gelelim teknoloji tarafına.

Öncelikle ben kendi yazıcı kullanımımdan bahsedeyim. HP OfficeJet Pro 6830 kullanıyorum. Önlü arkalı çıktılar ve renkli kısımlarının oranı düşük olan dokümanlar ile çalışıyorum, fotoğraf baskısı almıyorum.

Kartuşlar Ekoset Bilişim’den oldukça güzel bir kutu ile geldi. Kartuşlar ise kutunun içinde kendi kutuları ve naylonları içindeydi:

Kartuşlar kolayca yerlerine oturdular. Yazıcı hemen orijinal kartuş kullanmadığım uyarısını verdi, uyarıyı “OK” diye geçtim. Geçtikten sonra kartuş doluluk oranlarını da doğru olarak yazıcı üzerinden görebildim:

Baskıda gözüken renkler ile ilgili olarak da bir test çıktısı almak istedim. Bunun için Print A Test Page sayfasından bir çıktı aldım. Özellikle en kötü çıktıyı görebilmek için arkasına baskı alınıp üzerine de kalemle not alınmış bir sayfanın arka yüzüne çıktı aldım. Çıktıyı “Taslak” (Draft) değil “Normal” kalitede aldım. Çıktıyı aşağıda görebilirsiniz. Detaylı inceleme yapmak isterseniz resme tıklayarak büyütebilirsiniz.

Siyah kartuşum henüz daha dolu olduğu için yeni aldığım siyah kartuşu takmadım. Şimdilik deneyimim oldukça olumlu. Eğer siyah kartuş deneyimim de renkli kartuşlar gibi olursa, yeni bir yazıcı arama maceramı rafa kaldırıp muadil kartuşlar ile yoluma devam edeceğim (pahalı bir arıza yaşayana veya yazıcının ömrü bitene kadar.)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s