Sıkça Sorulan Sorular

Bu siteyi neden kurdun? Amacın nedir?

Siteyi kurmaktaki tek amacım bildiğimi paylaşmak. Gerek İnternetten, gerek danışmanlık hizmeti verdiğim firmalardaki, gerekse danışmanlık ya da teknik destek aldığım firmalardaki arkadaşlarımdan çok şey öğrendim. Bana karşı kimse bilgisini saklamadı, ben de saklamıyorum.

Sitenin mobil sürümü var mı?

Evet ve hayır. Evet, çünkü kullandığım WordPress şablonu mobil işletim sistemlerinin tarayıcılarında optimize bir şekilde görüntüleniyor. Hayır, çünkü bu sitedekinden ayrı olarak bir mobil içeriğim yok.

Sitenin tasarımı tipik bir WordPress tasarımı?

Evet, tasarım üzerinde hiç çalışmadım. İçeriğin yalın ve okunaklı olması benim için yeterli, kullandığım WordPress şablonu da bana bu imkânı  sağlıyor. Tasarım konusunu gerçekten ihtiyaç olana kadar (veya isteklerimi daha iyi karşılayacak bir tema bulana kadar) gündemime almayı düşünmüyorum.

Sitenizdeki yazıları okumak için üyelik gerekiyor mu?

Hayır gerekmiyor, gerekmeyecek de. Ben bilgi sunmak için üyelik isteyen siteleri tasvip etmediğim için ben de bunu yapmıyorum.

Sitene üye olup yazılardan sürekli haberdar olmak istiyorum.

Sitemizi sürekli takip etmek için RSS  beslememi (https://tbalci.wordpress.com/feed/) kullanabilirsiniz.

Sitende bazı yazılar diğer sitelerden tercüme edilmiş.

Evet doğru. Ancak fark ettiyseniz tercüme ettiğim yazılarda kaynak belirtiyorum ve bu şekilde çalıntı çırpıntı yazıları siteme koymuyorum.  Beğendim, iş veya özel hayatımda faydalandığım, kendi projelerime uyguladığım çözümleri aldığım, öğrendiğim kaynakları yazılarıma ekliyorum.

Senin gibi yayın yapan www.digersite.com, www.baskasite.com da var.

Evet var, olacak ve olmalı da. Ben de kendilerini  destekliyorum. Eğer kendilerinde yayınlanan bir içerikten faydalandıysam, ilgili makaleyi de kaynak olarak yayınlarım. Aynı özeni de beklerim tabi ki.

Site içeriğini başka sitede aynen gördüm.

En azından bu sitedeki yazıları yazmak için harcadığım emeğe ve zamana saygı bekliyorum. Benim için sitemden alıntı yapan kişilerin “bu içeriği şu adresten aldık” diye kaynak göstermeleri yeterli. Bence kopyalayıp yapıştırma ve sadece ekran görüntülerini değiştirmek okuyucuyu aptal yerine koymak demek olduğundan, İnternette yayın yapan arkadaşlarımın da okuyuculara aynı saygıyı göstermelerini bekliyorum.

Makale isteği yapabilir miyim?

Sitenin konuları dahilinde olduğu sürece elbetteki yapabilirsiniz. Ancak siz de anlayışla karşılarsınız ki makale isteklerinizi yerine getirip getiremeyeceğim ya da ne sürede yayınlayabileceğim konusunda bir söz vermem mümkün değil.

Seninle nasıl iletişime geçebilirim?

Biyografilerimin olduğu sayfada e-posta adresim mevcut. E-posta göndererek iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s